Rybníček v Kostelíku

V Kostelíku máme rybníček nebo požární nádrž, jak kdo chce, u hasičárny. Je to rybníček napájený vlastně jenom deštěm. Po celé východní straně obce do rybníčka historicky vedly různé svody a kanálky, které ho i nyní zásobují vodou. A protože nemá odtok, čas od času se naplní. Po podzimních deštích i po relativně vlhkém létě se na konci října rybníček již naplnil po okraj a začal postupně trávou přetékat na cestu vedoucí k chatám. Z cesty velmi rychle vytvořil jednu blátivou bažinu a loučka, která je u chat také hrozila dost velkým podmáčením.

Naši hasiči v Kostelíku mají vedle rybník a svoje sídlo, a tak se trochu o rybníček i starají. Proto se v pondělí 2.11. sešli a odčerpali vodu z rybníka o 50 cm a ulevili tak všem, kteří po cestě přicházejí nebo přijíždějí k chatám. Cesta, pokud to počasí dovolí, může zase vyschnout a dobře sloužit každému a voda nebude vyplavovat zahrady a domy pod cestou. Moc jim za to děkujeme.

Mimochodem, všimli jste si, že hasiči mají nově nalíčenou hasičárnu a dokonce na státní svátek vyvěsili i státní vlajku. Důstojné připomenutí státního svátku.

Foto Aleš Opatrný

Víte, kde všude byly v Kostelíku v minulosti malé rybníčky napájené dešťovkou? Já vím o rybníčku pod vodojemem, na návsi, v zahradě u paní Macákové – Hájkové, v zahradě u Letů? Kde byly další rybníčky?

Nad tímto přemýšlí “Rybníček v Kostelíku”

  1. Připojujeme se k poděkování hasičům Kostelíka za odčerpání vody z nádrže – máme chatu hned pod zmiňovanou loučkou, na níž parkuji a v sobotu jsem měl problém s předním náhonem na podmáčené louce na mokré trávě se chytit a vyjet. Takže ještě jednou upřímný dík našim hasičům – Míra Tupý a Wanda Hrdinová.

Komentáře jsou uzavřeny