Plán akcí na druhou polovinu léta a další drobnosti

Na další týdny budeme mít v Kostelíku bohatý program a jenom doufáme, že se nám podaří všechno uskutečnit a nebudeme muset nic rušit.

Jsme velmi rádi, že zase do Kostelíku přijede dr. Eduard Stehlík, který má letos velmi nabitý program, protože v říjnu kandiduje do Senátu. I tak si na nás udělal čas v sobou 15.8. od 16:00 budeme mluvit o zahraničních operacích Armády ČR.

Po přednášce dr. Stehlíka budeme na Vrškách zapalovat oheň, pokud nebude velké sucho a hasičská pravidla to dovolí. Je to taková malá náhrada za Čarodějnice. Sejdeme se, popijeme, zazpíváme a uvidíme, jaké bude počasí. Když děláme oheň, tak většinou prší.

Za dalších 14 dní na konci srpna v sobotu 29.8. od 16:00 si budeme s paní dr. I. Bukačovou povídat o neuvěřitelné obnově barokního skvostu u Kralovic. Paní Bukačová od počátku stojí za záchranou Mariánské Týnice z ruiny s propadlou kopulí až do současné krásy barokního kláštera s ambitem.

Za další dva týdny v sobotu 12.9. jsme se již domluvili s naším Kostelákem doc. Martinem Balíkem, který jako první v Česku léčil nemocné Covid 19 lékem remdesivirem, novým, dosud pouze testovaným lékem z americké laboratoře. Jeho postřehy a zkušenosti z karantény a o dopadu nemoci Covid 19 na společnost budou zcela jistě velmi zajímavé. V sobotu začínáme již v 15.00.

Stejnou sobotu 12.9. po povídání s Martinem Balíkem budeme hned pokračovat členskou schůzí našeho OS Kostelík z.s. a po členské schůzi pokračujeme při Posezení na návsi s krůtou, pivem a vínem až do pozdních hodin. Takže se můžete těšit.

O Kostelíku a našich akcích, plánech, ale i o zrušených akcích se také dočtete ve Zpravodaji městyse Slabce, který najdete na jejich webových stránkách http://www.slabce.cz/servis-pro-obcany/zpravodaj/