Koronavirové zprávy

I když nám nouzový stav nedovolí se společně scházet a připravovat plány, zajišťovat akce, společně se radovat a veselit, přesto se něco trochu děje.

Jak už všichni víte, museli jsme zrušit naší cestu za vínem na Pálavu, bohužel se nemůžeme radovat ze společných chvil ani v Kostelíku a pochopitelně ani ve sklípku u skleničky vína.  Asi všichni chápeme, že Velikonoce v Kostelíku budou bez hodovačky z domu do domu, protože prostě to teď nejde. Všem dámám v Kostelíku se omlouváme, že se o ně s vrbovými protky nepostaráme v řádném termínu. Bohužel se zdá, že pokud nepovolí současná omezení, tak i čarodějnice jsou velmi ohroženy. Já vím, že se všichni cítíme dobře a že nám nic není, ale asi by nikdo nechtěl mít na triku, že se náhodou na společné akci rozšířil ten zákeřný virus.

To ale neznamená, že o Velikonoce přijdeme. My se prostě nenecháme jen tak otrávit. Slibujeme všem v Kostelíku, že hned, jak to půjde (v květnu, v červnu, nebo i v září),  přijdeme všechny dámy vyšupat a doufáme, že kraslice a obarvená vajíčka budou připravena.  Na nás je totiž nějakej koronavirus krátkej a o Velikonoce nás neokrade. Konec konců, co nám brání, abychom udělali čarodějnice třeba v červenci.  

V květnu uvidíme, jak to bude dále, ale asi všichni tušíme, že i Skotsko v Kostelíku je dost ohrožené. Budeme si vzájemně držet palce, aby omezení setkávat se skončilo co nejdříve a abychom se mohli zase v Kostelíku scházet a navštěvovat.

Děkujeme Věře a Jarkovi, že po zimě prošli naší švestkovou alej na konci Kostelíka a opravili padlé a uhnilé sloupky, připevnili pletivo okolo stromků a postarali se, aby se švestičkám dařilo.