Dotace z Purkyňovy nadace

OS Kostelík dostalo druhou dotaci na opravu kaple sv. Máří Magdaleny. Velmi děkujeme těm, kteří rozhodují o přidělení dotace a kteří tím ocenili aktivní práci OS Kostelík při obnově kaple a i další společenskou a kulturní činnost v Kostelíku. Je vidět, že poctivá práce se přece jenom pořád vyplácí. Doufáme, že se nám podaří všechny prostředky správně investovat tak, aby z toho měli radost všichni lidí dobré vůle v Kostelíku.

Purkyňova nadace byla založena v roce 1998 a cílem nadace je veškerá humanitární činnost a ochrana kulturních, uměleckých a církevních památek a tradic a též přírodního a životního prostředí. Každoročně vyhlašuje grantové kolo a žadatelé, kteří splňují podmínky a cíle nadace, se mohou přihlásit o podporu.

Za OS Kostelík vypracoval Petr Klaub žádost o grant  a nadační rada rozhodla podpořit naši práci v Kostelíku ve výši 50 000 Kč. Podpora je určena pro rok  2012. V průběhu příštího roku přijedou zástupci nadace a na místě se rozhodnou, zda bude finanční pomoc pokračovat i v následujících 4-5 letech. Tuto dotaci společně s dotací od Nadace OF (informace zde) použijeme příští rok na opravu krovu kaple napadené dřevomorkou. Na tuto akci bude potřeba zíslat stavební povolení, které budeme vyřizovat přes zimní měsíce a snad na jaře příštího roku bude vydané stavební povolení a začneme s pomocí obou dotací s opravou.

Optimisté, kteří v anktetě na našich stránkách hlasovali, že dotaci dostaneme, měli pravdu.