Čarodějnice na Vrškách

Stejně jako každý rok i letos jsme zahájili naší letní sezónu na Filipojakubskou noc, kdy se otevírají poklady, kdy se slaví keltský Beltaine a kdy v Kostelíku a všude okolo pálíme čarodějnice. Počasí na letošní čarodějnice nevěstilo nic dobrého, v sobotu opakovaně pršelo, z Vršek vanul studený vítr a snad ve všech barácích se topilo. V neděli 30.4. již ale i do Kostelíka vtrhlo jaro, nebe bylo vymetené sluníčko krásně hřálo a rašící lístky se ani nepohnuly.

Postavili jsme ve spolupráci s Láďou a Láďou pagodu, Renata spolu s Věrou vyrobily čarodějnici, Milan a Jarek navozili nejen lavice a stoly, ale i spoustu různých větví a dalšího dřeva a večer bylo vše připraveno. Sešli jsme se okolo 20:00 na našem místě na Vrškách, Pucholti přinesli svoje skvělé bramboráčky a chlebíčky, k dispozici bylo pivo a víno a večer mohl začít. Krátce po 20:00 Radim zapálil pagodu, za chvíli celé okolí ozářil velký oheň, čarodějnice vzplála a k jasnému nebi stoupaly tisíce jiskérek.

Okolo ohně se nás sešlo celkem 28 od nejmladších dětských natěšených tvářiček až po nejzkušenější z nás.

Když trochu klesly plameny a mohli jsme se přiblížit blíže k ohni, začali mnozí opékat buřty, víno se roznášelo okolo kruhu a společně jsme probírali všechny historky za poslední půlrok, ale přidávaly se i vzpomínky na staré zážitky v Kostelíku. Krásná atmosféra postupně přešla přes soumrak do hluboké noci, na nebi jsme pozorovali hvězdičky a také přistávající letadla nad našimi hlavami a oheň stále hořel.

S postupující nocí se začal počet lidí okolo ohně snižovat až chvilku po půlnoci opouštěli doutnající hromadu popela poslední vytrvalci. Letošní čarodějnice se velmi vydařily.

Již teď se těšíme na první sobotu v červnu (3.6.) kdy proběhne na návsi turnaj Kostelík Open v cvrnkání kuliček.