Vernisáž ve Slabcích

IMG_4372Víte co to je didgeridoo? Ale popořadě. Paní Vlasta Uhrová již nějaký rok pořádá ve Slabcích na zámku drobné a zajímavé výstavy. Tentokrát oslovila moji ženu Stáňu Perlínovou a na výstavu jsme připravili fotky z Belgie, některé smírčí kříže a také fotky z české krajiny. Ostatně můžete se jít na výstavu podívat, otevřeno je v sobotu a v neděli odpoledne až do 22.11. 2013.

Na výstavě nás ale všechny čekalo několik velkých překvapení. Nejprve poprvé na vernisáži byli pozvaní muzikanti a zazpívali krásné dvě folkové písničky. Mrzí mě, že jsem se nezeptal, jak se jmenují.

To ale nebylo vše, po prohlédnutí a komentování vystavovaných fotek vytáhl kytarista  asi dva metry dlouhý dutý kořen a začal do něj foukat. Takhle hraje didgeridoo (čti didžeridů), nejstarší hudební nástroj původních obyvatel Austrálie, který vydává úplně neuvěřitelné zvuky  můžete si to poslechnout třeba zde na této stránce. Všichni jsme zcela u vytržení koukali a sledovali, jak takový nástroj zní. Myslím, že to bylo poprvé , kdy na veřejnosti na Slabecku takový nástroj zazněl.

Aby překvapením nebyl konec, pozvala nás paní Zázvorková ze slabeckého zastupitelstva na věž zámku, kde jsme v odpoledním sluníčku mohli dělat skvělé snímky nejen barevných javorů a kaštanů v parku, ale také se podívat na Slabce z nového nezvyklého úhlu. Uznejte, že na jednu vernisáž to bylo docela dost zážitků.

 

 

zde jsou i fotky – náhledy, stačí kliknout pro zvětšení