Velikonoce v Kostelíku

Velikonoce mají mnohá přízviska. Největší křesťanský svátek, svátek vyvedení Židů z otroctví v Egyptě a zrození svobodného národa (Pesach), nebo staré lidové zvyky. Všichni se ale shodují, že Velikonoce jsou svátky jara, svátky, kdy se probouzí příroda a začíná jaro se všemi jeho nádherami, barvami, teplem a pohodou.

Procházel jsem v neděli v podvečer Kostelíkem a hledal ukázky krásného jara, rozkvetlých luk a zahrad, pučících stromů a ratolestí a zábly mi uši a venku poletoval sníh. Venku již v neděli v podvečer mrzlo a z neděle na pondělí jsme ráno 6:00 naměřili na teploměru 2 m nad zemí – 8.4 °C. Jaképak jaro, tuhá zima byla.

V pondělí nás přece jenom počasí trochu odškodnilo a svítilo krásně slunce, na sluníčku už bylo docela teplo a koledníci po vsi mohli vyrazit nejen v čepicích, rukavicích a zimních bundách, ale i trochu méně nabaleni. Za větrem už bylo docela příjemně.

Pokud máte jakékoliv fotky z Velikonoc, koledníky v Kostelíku nebo třeba fotky pučícího jara, rádi je ne webu zveřejníme.