Dokončení kaple a rozsvícení vánočního stromu

Od Petra Klauba jsem dostal samé dobré zprávy.

REKONSTRUKCE KAPLE

Rekonstrukce zatím probíhá podle plánu. V pátek 28.11. proběhl kontrolní den odboru památkové péče (Ing.arch. Volfová, Ing. Kapsa, Bc. Knorová, p.Heller – stavitel a Petr Klaub) a v rámci kontrolního dne nikdo neměl žádné námitky k postupu prací. I z hlediska splnění všech napnutých termínů se všechno daří. Rekonstrukce kaple bude ukončena do pátku 12.12. tedy poslední ohrožení Vánočního koncertu v Kostelíku je zažehnáno.

BRIGÁDA

Aby se ale mohl  Vánoční koncert konat, bude nutné do kaple zase znova nastěhovat všechen mobiliář a pomoci při úklidu a zdobení kaple. Prosíme všechny, kdo mají ruce a nohy a budou v Kostelíku o víkendu 13-14.12. 2014,  aby nám přišli pomoci.

 

DOPLNĚNÍ OLTÁŘE

Petrovi Klaubovi se podařilo v archivu sehnat vyjmuté originály oltářních obrazů, které byly schovány před potenciálními zloději někdy na počátku 90. let. Petr tyto originály nafotil a zajistil jejich vytištění v měřítku 1:1 na plátno, které pak vložíme do rámů oltářních obrazů. Když se vše podaří, bude již na Vánoční koncert oltář doplněný o obrazy sv. Václava a sv. Mikuláše.

Již brzo bude na webu plakát na Vánoční koncert 19.12. 2014 od 19:00.

VÁNOČNÍ STROM

V neděli Petr Klaub s Milošem Okáčem a Milanem Letem připravili, umístili a ozdobili Vánoční strom na návsi.

Spousta velmi dobré práce.

 

 

Tagy: , ,

2 komentářů

  1. Avatar Jaromír Tupý

    Před několika roky jsem nabídl, že do kaple daruji dřevěný kříž s ukřižovaným Kristem, výška cca. 70 cm, stáří cca. 8O let. Nabídka stále trvá, stačí vzkázat “přines ho” a dál není co řešit – Míra Tupý

  2. Avatar Petr Klaub

    Ahoj Míro, byl bych velmi potěšen takovým darem, který by ozdobil interiér “naší” opravené kaple. Proto bych tě požádal “přines ho,prosím”!
    A moc děkujeme, je to od Tebe velmi milý předvánoční dárek! Petr Klaub

Comments are now closed.