Vánoční koncert

Již po páté jsme se sešli v adventním čase v kapli sv. Máří Madgalény na vánočním koncertu spolu s Hradním Duem. Vánoční zpívání v kapli se již zapsalo do kalendáře všech, kteří v Kostelíku nebo i v okolních obcích chtějí společně prožít adventní čas. Letos na koncert přijelo více než 140 návštěvníků všech věkových generací od nejmladších juniorů až po seniory. Stejně jako loni i letos kaple byla příjemně vytopena,  před koncertem a v průběhu koncertu se vypilo 20 litrů vánočního punče a díky ochotě a spolupráci s Pekařstvím V Brance jsme mohli nabídnout skvělé vánočky a další vánoční cukroví. Na koncertě jsme mohli ochutnat i dobré chlebíčky a spoustu ještě teplých bramboráků, které přinesli Pucholtovi a Malých. Moc děkujeme za skvělé pochoutky.

Vánoční koncert začal stejně jako již loni a předloni společnýn zpíváním Kyrie z České mše vánoční od Jana Jakuba Ryby, kde Hradní duo doplnil i již osvědčený Kostelíčský smíšený pěvecký sbor. Poté již v 90 minutovém programu excelovalo Hradní duo a až po střechu naplněná kaple zpívala spolu s hudebníky vánoční koledy. 

Venku zatím poletoval sníh a náves  v Kostelíku pokryl poprašek sněhu, který jenom dotvořil příjemnou vánoční atmosféru. Všichni, kteří do Kostelíka v pátek 21.12. přijeli, si společně užili moc příjemný vánoční koncert.

Fotogalerie následuje.

Tagy: ,